Warszawski ratusz: Od poniedziałku zamknięte będą hotele, kina, teatry, galerie sztuki, baseny, sauny

Od poniedziałku zamknięte będą hotele, kina, teatry, galerie sztuki, baseny, sauny, a działalność galerii handlowych będzie ograniczona. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą w tryb nauczania hybrydowego - poinformował stołeczny ratusz.

W komunikacie przesłanym do PAP biuro prasowe stołecznego ratusza poinformowało o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać od poniedziałku w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 na Mazowszu.

Zobacz wideo Nowe obostrzenia od 15 marca w woj. lubuskim i mazowieckim. Na razie regulacje będą obowiązywały do 28 marca

Jak przekazano, zgodnie z rządowymi restrykcjami, od 15 do 28 marca w Warszawie będą musiały zawiesić swoją działalność: baseny - wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej; stoki narciarskie; kluby fitness i siłownie; obiekty sportowe - mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności; sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna oraz hotele - wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych.

"Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu" - zaznaczono.

"Ograniczenia w działalności galerii handlowych z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie" - poinformowano.

Wskazano również, że zawieszone zostanie działalność teatrów, muzeów, galerii sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online) oraz kin. "Zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury" - podkreślono.

"Od 15 marca lekcje w klasach I-III będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część - zdalnie" - dodano.

PAP, Autor: Bartłomiej Figaj

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: