Dźgnął nożem, bo mężczyźni trzymali się za ręce. Policja publikuje portret pamięciowy

Policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który w lutym niedaleko stacji metra Wierzbno dźgnął nożem w plecy jednego z przechodniów. Powodem napaści miał być fakt, że pokrzywdzony trzymał się za rękę ze swoim partnerem.

Jak informuje stołeczna policja, funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu "prowadzą dochodzenie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyzny". Chodzi o zdarzenia z 17 lutego. Tego dnia, ok. 21.40 na ul. Narutowicza niedaleko stacji Wierzbno mężczyzna ugodził przechodnia nożem.

Homofobiczny atak na Mokotowie. Jest portret pamięciowy

"Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tego wieczoru pokrzywdzony szedł w towarzystwie drugiego mężczyzny. W pewnym momencie został zaczepiony słownie przez napastnika, który skierował wobec nich słowa obelżywe" - informuje policja. "Po wymianie słów odszedł, po czym wrócił po kilku minutach i ugodził jednego z mężczyzn ostrym narzędziem w plecy, powodując ranę, czym naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - czytamy dalej. Sprawca po ataku nożem oddalił się w stronę ulicy Krasickiego. 

Zobacz wideo Ziobro przeciwko rezolucji PE ws. wolności osób LGBTIQ. Śmiszek odpowiada

Na podstawie zeznań świadka policyjni technicy stworzyli portret pamięciowy nożownika. Według funkcjonariuszy mężczyzna ma od 25 do 20 lat. Jest szczupłej budowy ciała, ma ok. 170 cm wzrostu, ciemne, krótkie i proste włosy oraz ciemne oczy. W dniu przestępstwa miał na sobie niebieskie spodnie, czarną kurtkę z białymi elementami i sportowe buty. 

"Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje mężczyznę przedstawionego na zdjęciu lub był świadkiem tego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policjantami przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie" - apeluje policja. Informacje można przekazać dzwoniąc pod numery 47 72 392 50, 47 72 392 51 (czynne całą dobę) lub 47 72 392 24. Można też wysłać maila na adres oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

O sprawie napaści pisaliśmy w poniedziałek. Z opisu wydarzenia, które zamieścił w mediach społecznościowych Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, wynika, że sprawcy nie podobało się, iż dwóch mężczyzn trzyma się za rękę. 

Więcej o: