Dwukrotny wzrost liczby wyjazdów karetek do pacjentów z koronawirusem. Ponad sto interwencji dziennie

Liczba wyjazdów warszawskich karetek do pacjentów z koronawirusem od początku lutego wzrosła dwukrotnie - podaje RMF FM. Ratownicy interweniują, kiedy stan pacjenta gwałtownie się pogarsza. Czasami trzeba jednak czekać kilka godzin na przyjęcie takiego chorego do szpitala.

W związku z trzecią falą pandemii koronawirusa wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. Rośnie także liczba interwencji warszawskiego pogotowia, wzywanego przez osoby chorujące na COVID-19. W lutym odnotowano dwukrotny wzrost liczby takich wyjazdów. Chodzi przede wszystkim o wyjazdy do osób, których stan zdrowia gwałtownie się pogarsza. Obecnie to ponad sto takich interwencji każdego dnia - podaje RMF FM

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Karetki w Warszawie czekają parę godzin na przyjęcie pacjenta

Wyjazdy do pacjentów z koronawirusem obciążają zarówno ratowników jak i szpitale. Zdarzają się sytuacje, kiedy karetka musi czekać parę godzin na przyjęcie takiego pacjenta na oddział szpitala. Ponadto w warszawskich ośrodkach brakuje łóżek "covidowych", więc zakażeni są przewożeni do szpitali w okolicznych miastach np. do Ostrołęki czy do Płocka.

W środę Rafał Trzaskowski przyznał na antenie TVN24, że w Warszawie największym problemem nie jest jednak brak miejsc dla pacjentów, ale brak personelu w szpitalach. Prezydent zwrócił uwagę na szczególne braki lekarzy i pielęgniarek w Szpitalu Południowym. Według Trzaskowskiego "brakuje setki lekarzy oraz stu pielęgniarek i pielęgniarzy".

Koronawirus w Polsce. Dużo zakażeń koronawirusem w mazowieckim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejnych 15 829 zakażeń koronawirusem. Jest to wzrost o 4 290 przypadków w stosunku do ubiegłego tygodnia. Zmarły 263 osoby. Najwięcej nowych przypadków zachorowań wystąpiło w województwie mazowieckim, to 2910 osób z koronawirusem.

Więcej o: