Warszawa. 15-latka kilka razy dźgnęła matkę nożem. Teraz jest w schronisku dla nieletnich

Nastolatka kilkakrotnie dźgnęła matkę w rękę nożem kuchennym. Na wniosek policjantów z komendy na Pradze Północ w Warszawie, sędzia rodzinny zdecydował o umieszczeniu dziewczyny w schronisku dla nieletnich na najbliższe trzy miesiące.

W ostatnich miesiącach 15-latka miała kilka innych napadów agresji: zniszczyła drogi sprzęt elektroniczny.

Praga-Północ. 15-latka raniła matkę nożem

Policjanci z wydziału ds. nieletnich północnopraskiej komendy przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi Północ o ugodzeniu nożem. - Jak się okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rękę, wykrzykując przy tym: "zabiję cię" - informuje mł. asp. Irmina Sulich. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, dziewczyna już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze. W ostatnich miesiącach zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe i laptopy, o łącznej wartości prawie 7 tys. złotych.

Dziewczynę umieszczono w schronisku dla nieletnich 

Policjanci zatrzymali 15-latkę chwilę po zdarzeniu i umieścili ją w policyjnej izbie dziecka. - Gdy tylko upewnili się, że 15-latka dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia, przesłuchali ją w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ - przekazała mł. asp. Sulich.

Sędzia podjął decyzję o umieszczeniu nastolatki w schronisku dla nieletnich na najbliższe trzy miesiące.

Zobacz wideo W Raciborzu, kierujący samochodem dostawczym potrącił na przejściu trzy nastolatki
Więcej o: