Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zmiany w organizacji ruchu z powodu przemarszy

Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. 1 marca odbywać się będą przemarsze w związku z Dniem Żołnierzy Wyklętych i dlatego zamknięte będą niektóre ulice.

W rejonie Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie planowanych jest siedem zgromadzeń publicznych, a także przemarsze ulicami Rakowiecką, Puławską, al. Szucha i al. Ujazdowskimi na pl. Trzech Krzyży. Spowoduje to zmiany w ruchu.

Zobacz wideo Kim byli Żołnierze Wyklęci?

Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zmiany w rozkładach jazdy

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W związku z tym organizowane są marsze i pochody. W tym roku w Warszawie będzie ich siedem, co wpłynie na komunikację miejską. Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego zamieszczono informacje o objazdach, które będą obowiązywać od godziny 15 do 21. 

Epidemia koronawirusa (zdjęcie ilustracyjne)Ministerstwo Zdrowia: 4 786 zakażeń koronawirusem i 24 ofiary śmiertelne

Kiedy zamknięta będzie ulica Rakowiecka, zmiany obejmą linie 119, 167, 130, 168. Następnie, kiedy zamknięte będą: al. Szucha, Al. Ujazdowskie i pl. Trzech Krzyży zmiany obejmą kursowanie linii 108, 109, 171, a także 116, 180, 503 i E-2. Należy też zwrócić uwagę na rozkład jazdy linii 118, 127, 166, 195, 222 i 518. Natomiast w czasie przejścia zgromadzenia na skrzyżowaniach ulic Rakowiecka / Puławska, Puławska/ Goworka oraz Piękna/ Al. Ujazdowskie ruch tramwajów i autobusów może zostać chwilowo wstrzymany. 

Igor TuleyaIgor Tuleya chciał znów orzekać. Wyrok sądu "nie wpływa na zmianę stanowiska"

Ponadto, zgodnie z informacjami ze strony Warszawskiego Transportu Publicznego:

Na trasach objazdowych obowiązują przystanki: jako stałe – pierwsze po zjeździe z trasy podstawowej, jako warunkowe – wszystkie pozostałe napotkane na trasach objazdowych, z wyjątkiem przystanków usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowań, z których skręt w lewo byłby niemożliwy do wykonania.

Szczegółowy wykaz zmian w rozkładzie jazdy warszawskiego taboru można znaleźć TUTAJ

Więcej o: