Druga linia metra. Ratusz podał, kiedy pasażerowie skorzystają ze stacji na Targówku i Bródnie

Stołeczny ratusz pokazał postępy na budowie drugiej linii metra. Wydrążono nowe tunele na Targówku i Bródnie, którymi już za rok pojadą pierwsze pociągi. Urzędnicy podali wstępne terminy oddania stacji Zacisze, Kondratowicza i Bródno na odcinku wschodnim oraz Ulrychów i Bemowo na odcinku zachodnim.

Prace na nowych stacjach II linii metra trwają. W tym tygodniu tarcza TBM Anna przebiła się do szybu przy stacji Trocka. Zakończono drążenie ostatniego - szóstego odcinka tunelu na budowie wschodniego fragmentu II linii warszawskiego metra - przekazał stołeczny ratusz. Michał Olszewski, zastępca prezydenta przekazał, że stacja na Bródnie będzie największą stacją na drugiej linii metra. W dalszym ciągu trwają prace budowlane na stacjach na Bemowie.

Zobacz wideo Godziny szczytu, Białołęka - "Mordor". Lepiej rowerem, autem czy komunikacją? Sprawdziliśmy

- Te tunele są świeże, bo dopiero zostały wydrążone. Tak naprawdę to wiekopomna chwila dla całej dzielnicy Targówek - mówił Michał Olszewski na konferencji prasowej na stacji Kondratowicza. To właśnie na tej stacji trwają najbardziej zaawansowane prace budowlane, wylano już schody prowadzące na perony. Jak zapowiedział Olszewski już za rok mieszkańcy Targówka i Bródna będą mogli pojechać metrem do centrum Warszawy. Przemianie ma ulec sama ulica Kondratowicza, która ma stać się "sercem Bródna". Urzędnicy zapewnili również, że stacje na Bemowie już są na ostatniej prostej przed ukończeniem.

Nowe stacje na drugiej linii metra w Warszawie

Chcemy, aby pierwsi pasażerowie mogli skorzystać z nowo budowanych odcinków II linii metra w drugiej połowie 2022 roku. Wtedy też do dyspozycji pasażerów II linii metra będzie łącznie 17 stacji, w tym 5 nowych: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz Ulrychów i Bemowo

- mówiła Karolina Gałecka rzeczniczka ratusza cytowana przez TVN24. Rzeczniczka podkreślała, że prace w tunelach jeszcze nie zostały zakończone.

Więcej o: