Warszawa. Wypadek w centrum miasta. Auto zderzyło się z tramwajem, dwie osoby są ranne

W niedzielę wczesnym rankiem doszło do wypadku na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Królewską. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Dwie osoby, które podróżowały osobówką, zostały odwiezione do szpitala, natomiast motorniczy nie odniósł obrażeń.

Do wypadku doszło w niedzielę 21 lutego około godziny 5:45. Jak wynika z relacji tvn24.pl, mercedes zderzył się z tramwajem linii numer 4 przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej z Królewską i zatrzymał się przy przystanku w Ogrodzie Saskim.

Dwie osoby z samochodu osobowego zostały zabrane do szpitala. W tramwaju, który jechał w kierunku ronda Dmowskiego, znajdował się wyłącznie motorniczy. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. W rozmowie z TVN Warszawa potwierdził to Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Wypadek w centrum Warszawy. Duże utrudnienia w ruchu, uruchomiona linia zastępcza

Na miejscu wydarzenia pracowała policja, straż pożarna, a także służby Tramwajów Warszawskich, ratownicy natomiast pomagali ewakuować dwie poszkodowane osoby z samochodu. Tę informację przekazał dziennikarzom Mariusz Hantulski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w ruchu i utrudnieniach komunikacyjnych. Trwały one przez około dwie godziny - do czasu, kiedy torowisko zostało odblokowane.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu tramwajów linii 4, 15, 18 i 35. Składy zostały skierowane na objazdy.

- Torowisko zostało odblokowane około godziny 8 - mówił Świstak.

Uruchomiono autobusową linię zastępczą za tramwaj, która kursowała na trasie Królikarnia - Woronicza - Wołoska - Marynarska - PKP Służewiec.

Zobacz wideo Warszawa. Straż miejska zabezpieczała koparkę, która zsunęła się z platformy transportowej i zmiażdżyła stojące obok samochody
Więcej o: