Warszawa pod śniegiem. Na drogach paraliż, tworzą się duże korki. "Pługopiaskarki nie nadążają"

Duże opady śniegu sparaliżowały ruch na drogach w województwie mazowieckim. W Warszawie od rana tworzą się korki. Pługi odgarniają śnieg z dróg. Autobusy i koleje podmiejskie ze sporymi opóźnieniami. - Są bardzo duże problemy z zamówieniem taksówki, kursy są odwoływane. Pługopiaskarki nie nadążają z odśnieżaniem - mówi nasza czytelniczka.

W Warszawie poniedziałkowa śnieżyca niemal sparaliżowała ruch na drogach. Kilkucentymetrowe, świeże opady utrudniają poruszanie się pojazdów i pieszych - wiele ścieżek i dróg jest jeszcze nieodśnieżonych, ponieważ z każdą chwilą śniegu przybywa. Komunikacja miejska kursuje z opóźnieniem, a w stolicy tworzą się spore korki. Obecnie największe utrudnienia są na trasie S8.

Ze względu na warunki atmosferyczne i spowolniony ruch uliczny mogą mieć miejsce opóźnienia w kursowaniu pojazdów WTP

- czytamy na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

- Są bardzo duże problemy z zamówieniem taksówki, kursy są odwoływane, czas przyjazdu na krótkiej trasie wzrósł do kilkudziesięciu minut. Nie przyjeżdżają też Ubery - mówi w rozmowie z Gazeta.pl czytelniczka. - Na drogach jest chaos, przejazd zajmuje bardzo długo. Przed godziną 15 na ulicach Czerniakowskiej i na Dolnej samochody dosłownie stały i trąbiły. Pługopiaskarki nie nadążają z odśnieżaniem - dodaje czytelniczka. Jak wskazuje, dojazd z Dolnego Mokotowa na Włochy zajął ponad 2 godziny.

Korki są też pod Warszawą. Utrudnienia na DK7 powodują opóźnienia w wysokości co najmniej 40 minut, przejazd S8 zajmuje co najmniej 60 minut więcej.

O godzinie 16 przy ul. Belwederskiej autobus E-2 utknął na drodze i nie mógł ruszyć (trasa prowadzi pod górę). - Ludzie musieli wyjść, teraz autobus jest pchany. Kolejny też utknął, kawałek dalej - relacjonuje reporter TVN 24.

Warszawa. Zaśnieżone ulice

W poniedziałek rano na trasie S8 w okolicach Warszawy doszło do dwóch stłuczek. Z kolei, o godzinie 11 autobus linii 126 zderzył się z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Marywilskiej z Kupiecką - informuje TVN24. Nie ma informacji o poszkodowanych w wyniku wypadku.

Warunki na drogach są bardzo trudne, warto zachować ostrożność i przestrzegać ograniczeń prędkości. "170 pługoposypywarek od 4.30 pracuje na ulicach, którymi kursują pojazdy @WTP_Warszawa. Łącznie to 2370 km posypywanych pasów jezdni" - napisała na Twitterze rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza, Karolina Gałecka.

W momencie kulminacyjnym na ulice wyślemy 306 pługów. Równolegle swoje działania prowadzą inni zarządcy, w tym urzędy dzielnic

- napisała Karolina Gałecka.

Więcej o: