Pożar w supermarkecie na Bielanach. Zawalił się dach, trwa akcja strażaków

Około godziny 4 nad ranem straż pożarna dostała zgłoszenie dot. pożaru w supermarkecie na Bielanach. Ogień wybuchł w magazynie. O godzinie 7 sytuacja nadal nie była opanowana.
Zobacz wideo Czy Polska elektrownia jądrowa powstanie do 2033 roku?

W poniedziałek nad ranem doszło do pożaru w supermarkecie u zbiegu ulic Kasprowicza i Sokratesa na Bielanach. Zawalił się dach sklepu - podaje TVN Warszawa.

Do gaszenia pożaru wysłano 15 zastępów straży pożarnej. Z informacji strażaków wynika, że ogień pojawił się w części magazynowej i jeszcze o godzinie 7 rano funkcjonariusze walczyli, by nie rozprzestrzenił się on na powierzchnię handlową. 

Sytuacja na godz. 7 rano "nie była jeszcze opanowana". 

Pożar archiwum w Krakowie i hotelu w Solcu-Zdroju

Od soboty krakowska straż walczy z pożarem Archiwum Urzędu Miasta Krakowa. Akcję trudną ze względu na budowę hali wciąż prowadzi 19 zastępów strażackich. 

W sobotę doszło też do pożaru w hotelu w Solcu-Zdroju niedaleko Buska-Zdroju. Pożar, choć znacznie mniejszy, odbił się szerokim echem, ponieważ w ośrodku przebywała Krystyna Pawłowicz, była posłanka, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Pawłowicz twierdziła, że informacje o pożarze są kłamstwem, czemu zaprzecza straż pożarna. Według wstępnych informacji byłą posłankę ewakuowała Służba Ochrony Państwa, jednak jeden z kuracjuszy twierdził, że następnego dnia była widziana w lobby hotelowym w towarzystwie ochroniarzy, którzy mają jej towarzyszyć w trakcie pobytu.

Więcej o: