Wola. Kierowca postrzelił rowerzystę w trakcie szarpaniny. Usłyszał zarzuty

Pomiędzy kierującym autem a rowerzystą wywiązała się awantura słowna i doszło do szarpaniny. W pewnym momencie kierowca wyjął przedmiot przypominający broń i strzelił nim w drugiego mężczyznę. Został zatrzymany. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Woli otrzymali zgłoszenie zgłoszenie dotyczące szarpaniny pomiędzy mężczyznami na ulicy. Jak wynika ze wstępnych informacji, pomiędzy rowerzystą a kierującym autem doszło do potyczki słownej spowodowanej manewrem, który wykonał kierowca.

"Kiedy rowerzysta zwrócił mu uwagę, wywiązała się między nimi awantura słowna, w końcu doszło do szarpaniny. W trakcie tego kierujący autem groził uszkodzeniem ciała rowerzyście. W pewnym momencie wyjął z auta przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę" - przekazała kom. Marta Sulowska.

Grozi mu kara do dwóch lat więzienia

43-latek został zatrzymany, natomiast policjanci zabezpieczyli rewolwer pneumatyczny. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili w sprawie materiał dowodowy. "Pokrzywdzony poniósł obrażenia ciała poniżej dni siedmiu. Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego" - dodała policjantka.

Podejrzany usłyszał zarzut karny dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Policja schwytała złodziei samochodów. Podejrzewani są o popełnienie 500 przestępstw
Więcej o: