Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo właściciela warzywniaka w Ząbkach. Chciał uciec do Norwegii

Policja zatrzymała podejrzanego o napad na warzywniak w Ząbkach i zabójstwo właściciela sklepu. Sprawca próbował uciec do Norwegii przed organami ścigania. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa i odmówił składania wyjaśnień.

Stołeczna policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo w Ząbkach. 10 stycznia doszło do napadu na warzywniak i brutalnego ataku na właściciela sklepu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Zaatakowany mężczyzna zmarł po paru godzinach w szpitalu.

Zobacz wideo Policja zatrzymała 27-latka, który pobił i utopił w stawie swojego znajomego

"Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa"

Zatrzymany to 57-latek pochodzący z Wyszkowa. Jak przekazała prokuratura, mężczyzna planował ucieczkę do Norwegii, a w piątek usłyszał zarzut zabójstwa. "Gazeta Wyborcza" przekazała nieoficjalnie, że sprawca mieszkał w okolicy ofiary. 

"Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszał on zarzuty. Mężczyzna od czwartku przebywa w policyjnym areszcie. W sprawie wykonano szereg czynności operacyjnych i procesowych, które pozwolił na zgromadzenie materiału dowodowego. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę" - poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji i opublikowała film z zatrzymania podejrzanego.

Planował ucieczkę przed policją

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nadkomisarz Sylwester Marczak przekazał, że do sprawy włączyli się policjanci z Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP, którzy wsparli funkcjonariuszy z Wołomina.

W komunikacie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga poinformowano, że zatrzymanemu przedstawiono zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego. Według prokuratury, 57-latek dokonał rozboju i wielokrotnie uderzył pokrzywdzonego w głowę nieustalonym narzędziem, co spowodowało śmierć właściciela sklepu.

Do zarzucanego mu czynu nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Podejrzany był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu

- przekazała prokuratura.

Więcej o: