70-latek zwrócił uwagę klientowi sklepu na brak maseczki. Mężczyzna uderzył seniora pięścią w twarz

Mokotowska policja poszukuje mężczyzny, który w grudniu ubiegłego roku zaatakował w jednym ze sklepów 70-latka. Napastnika zdenerwowało to, że senior zwrócił mu uwagę na brak maseczki.

Opisywane przez Komendę Rejonową Policji Warszawa II zdarzenie miało miejsce 21 grudnia przed południem w jednym z marketów przy ul. Batorego na Mokotowie.

"Do sklepu wszedł mężczyzna bez maseczki na twarzy, widząc taki stan rzeczy, jeden z klientów zwrócił mężczyźnie uwagę, że brak maseczki jest zagrożeniem dla osób starszych. Sprawca na te słowa uderzył 70-latka pięścią w twarz. Kiedy ten odpowiedział, że wezwie policję, sprawca kopnął go i zagroził, że jeśli wezwie policję to go znajdzie i zabije" - informuje w komunikacie podkom. Robert Koniuszy.

70-latek miał złamany nos.

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia

Poszukiwany przez policję napastnik był wysoki, dobrze zbudowany, na twarzy miał zarost oraz okulary w białych oprawkach. W dniu zdarzenia miał na sobie ciemne spodnie oraz ciemną dłuższą kurtkę, a na głowie kaszkiet. 

PoszukiwanyPoszukiwany Komenda Rejonowa Policji Warszawa II

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu mogą zgłosić się na komendę policji przy ul.  Malczewskiego 3/5/7 lub zadzwonić pod numer: 47 72 392 50, 47 72 392 51 lub 47 72 392 28. Można też napisać e-maila: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Zobacz wideo Próba ucieczki na letnich oponach. Samochód wpadł w poślizg
Więcej o: