Awaria w elektrociepłowni Żerań. 10 dzielnic Warszawy ma problem z ciepłą wodą

W czwartek około godz. 18:00 doszło do awarii elektrociepłowni Żerań. Spowodowało to zakłócenia w produkcji ciepła i ciepłej wody użytkowej w 10 dzielnicach.

Barbara Gorzelak z PGNiG Termika przekazała w rozmowie z RDC, że do awarii doszło w części elektrycznej zakładu, która spowodowała wyłączenie wszystkich urządzeń produkcyjnych. Około godziny 20:00 w czwartek rozpoczęło się podnoszenie parametrów wody sieciowej. Jak przekazano w komunikacie firmy Veolia zakłócenia w dostawie ciepłej wody wystąpiły w dzielnicach: Białołęka, Bródno, Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Wola i Bemowo.

Trwają prace

- O godz. 6:00 nad ranem, 15 stycznia, temperatura wyjściowa wody sieciowej wyniosła 95 st. i nie osiągnęła jeszcze wymaganej wielkości. Trwają prace nad przywróceniem pełnej wydajności pracy zakładu. Pełną moc EC Żerań powinna osiągnąć w ciągu kilku najbliższych godzin - podkreśliła Gorzelak. Jak podkreśliła, dla dużej części mieszkańców stolicy czwartkowa awaria nie powinna była być odczuwalna

PGNiG ustala dokładne przyczyny awarii

Zobacz wideo Awaria wodociągowa na Bródnie. Ulicami płynie "rzeka"
Więcej o: