Awaria w elektrociepłowni Żerań. 10 dzielnic Warszawy ma problem z ciepłą wodą

W czwartek około godz. 18:00 doszło do awarii elektrociepłowni Żerań. Spowodowało to zakłócenia w produkcji ciepła i ciepłej wody użytkowej w 10 dzielnicach.

Barbara Gorzelak z PGNiG Termika przekazała w rozmowie z RDC, że do awarii doszło w części elektrycznej zakładu, która spowodowała wyłączenie wszystkich urządzeń produkcyjnych. Około godziny 20:00 w czwartek rozpoczęło się podnoszenie parametrów wody sieciowej. Jak przekazano w komunikacie firmy Veolia zakłócenia w dostawie ciepłej wody wystąpiły w dzielnicach: Białołęka, Bródno, Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Wola i Bemowo.

Trwają prace

- O godz. 6:00 nad ranem, 15 stycznia, temperatura wyjściowa wody sieciowej wyniosła 95 st. i nie osiągnęła jeszcze wymaganej wielkości. Trwają prace nad przywróceniem pełnej wydajności pracy zakładu. Pełną moc EC Żerań powinna osiągnąć w ciągu kilku najbliższych godzin - podkreśliła Gorzelak. Jak podkreśliła, dla dużej części mieszkańców stolicy czwartkowa awaria nie powinna była być odczuwalna

PGNiG ustala dokładne przyczyny awarii

Zobacz wideo Awaria wodociągowa na Bródnie. Ulicami płynie "rzeka"