Południowa Obwodnica Warszawy. Drogowcy pokazali zdjęcia z budowy tunelu na Ursynowie. "Dzieje się"

Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podzielił się zdjęciami z budowy tunelu na Ursynowie, będącego częścią wyczekiwanej przez kierowców Południowej Obwodnicy Warszawy. Prace na odcinku ursynowskim powinny zakończyć się wiosną 2021 r.

"Południowa Obwodnica Warszawy. Dzieje się w tunelu w ciągu S2 na Ursynowie. W nawie południowej układana jest podbudowa z kruszywa a w północnej z betonu cementowego" - poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do wpisu na Twitterze dołączono zdjęcia z budowy z tunelu na Ursynowie.

Południowa Obwodnica Warszawy. Ursynowski odcinek gotowy najprawdopodobniej w marcu 2021 r.

W grudniu GDDKiA przekazała, że zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku POW to ok. 89 proc. "Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy wydłużono czas na ukończenie robót do końca marca 2021 r. Powodem wydłużenia czasu na ukończenie była m.in. długotrwała procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz proces zawierania umów z gestorami sieci. Kierowcy pojadą tunelem w II kwartale 2021 r., po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie" - czytamy w komunikacie. 

Od 22 grudnia kierowcy mogą korzystać z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów-Lubelska oraz nowego mostu na Wiśle

Zobacz wideo Czy pandemia uderzy w budowę CPK?

Łączny koszt budowy trzech odcinków trasy S2 stanowiących fragment POW wynosi ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Więcej o: