Szpital Narodowy podał nowe statystyki. Leczonych jest tam obecnie 80 pacjentów

W tymczasowym Szpitalu Narodowym w Warszawie aktualnie (stan na 18 grudnia) leczonych jest 80 pacjentów na 112 przygotowanych łóżek. W ciągu ostatnich dwóch dni przyjęto tam 41 osób.

Jak informuje szpital w komunikacie, łącznie od początku działalności (pierwszego pacjenta przyjęto na początku listopada) liczba hospitalizowanych wynosi 246 osób.

Koronawirus. W Szpitalu Narodowym przebywa obecnie 80 pacjentów. Kilkunastu jest w cięższym stanie

Kilkunastu chorych przebywających w Szpitalu Narodowym jest w stanie cięższym - ci pacjenci są umieszczeni są na oddziale intensywnego monitorowania.

"Duża część pacjentów to osoby z różnymi schorzeniami, nie tylko z zapaleniem płuc, ale także osoby po udarze, zawale serca, osoby starsze, leżące, dlatego są poddawani rehabilitacji" - informuje placówka. 

Przypomniano też, że 11 grudnia 2020 roku specjalny autobus tlenowy Warszawskiego Transportu Publicznego po raz pierwszy przewiózł 14 pacjentów do Szpitala Narodowego. Dzień później tą samą drogą do placówki przewieziono kolejne 19 osób. Są to pensjonariusze i pracownicy domu dla osób w kryzysie bezdomności. 

Osoby ze schroniska dla chorych 'Betlejem' jadą do szpitala na Stadionie NarodowymAutobus covidowy przewiózł pierwszych 14 pacjentów do szpitala tymczasowego na Narodowym

Szpital Narodowy informuje w komunikacie, że 8 grudnia w placówce po raz pierwszy przetoczono osocze ozdrowieńca osobie zakażonej koronawirusem

"Tak długo, jak pacjenci mogą otrzymać opiekę w standardowym szpitalu, należy ich tam kierować"

Szpital Narodowy w komunikacie przypomina także, że Szpital Narodowy jest szpitalem tymczasowym, a więc takim, do którego przyjmuje się pacjentów wtedy, gdy wyczerpią się możliwości szpitali tradycyjnych. Ponadto nie wszyscy pacjenci są kwalifikowani do przyjęcia, "ponieważ tak długo, jak mogą oni otrzymać opiekę lekarską w standardowym szpitalu, tak długo należy ich tam kierować, ponieważ szpital standardowy posiada większe możliwości udzielania pomocy".

Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

Ponadto w komunikacie wyjaśnia się, że personel Szpitala Narodowego, który pochodzi z Warszawy, dyżuruje w Szpitalu Narodowym w ramach dodatkowych godzin, poza normalnym czasem pracy. Każda osoba z personelu medycznego wykorzystuje swoje wolne godziny na pracę w szpitalu tymczasowym.

Szpital Narodowy w Warszawie jest filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ulicy Wołoskiej.

KoronawirusKoronawirus w Polsce. MZ: ponad 11 tysięcy nowych przypadków zakażeń

Więcej o: