Warszawa. Jechał autem bez prawa jazdy. W telefonie miał nagrania z kradzieży

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali pięć osób w związku z kradzieżą trzech samochodów na terenie Woli, Ursynowa i właśnie Śródmieścia. Funkcjonariuszom udało się odzyskać wszystkie skradzione pojazdy, a podejrzani usłyszeli już zarzuty.

W niedzielne popołudnie mundurowi zauważyli podejrzanie jadącego kierowcę, dlatego postanowili go zatrzymać. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się być słuszne.

Warszawa. Kradli samochody. W telefonie mieli ślady przestępstwa

Jak się okazało, 28-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto w przeszłości wielokrotnie był karany za kradzieże z włamaniem. Mając na uwadze fakt, że w pojeździe znajdowały się również inne w przeszłości notowane osoby, policjanci postanowili poddać szczegółowej kontroli zarówno mężczyzn, jak i samochód.

Mundurowi ustalili, że tablice rejestracyjne, na których poruszał się pojazd, pochodziły z innego auta, a dodatkowo niedługo przed zatrzymaniem został on skradziony z parkingu przy ulicy Kraszewskiego. Właściciel dowiedział się o tym fakcie dopiero od policjantów.

Na tym jednak się nie skończyło. W wyniku kontroli okazało się, że telefon, który miał przy sobie 28-latek figurował jako poszukiwany. W drugim z telefonów znaleziono filmy i zdjęcia pojazdów, które również skradziono, tym razem z Woli i Ursynowa.

Warszawa. Złodziejom grozi do 10 lat więzienia

Dzięki nagraniom znajdującym się w telefonie policjanci zdołali ustalić miejsca, w których znajdują się skradzione auta oraz potencjalnych sprawców kradzieży. Wszystkie podejrzane osoby usłyszały już w tej sprawie zarzuty. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden z mężczyzn, który został zatrzymany przy tej okazji został ujęty przez policjantów w październiku tego roku. Wówczas powodem również była kradzież samochodów na terenie Śródmieścia.

Zobacz wideo Zatrzymanie podejrzanych o kradzież samochodów
Więcej o: