Warszawa. Nowe psy w stołecznej policji. Poprzednie zginęły w awarii ciepłowniczej

Do laboratorium kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji trafią cztery nowe psy. Owczarki niemieckie Otil, Ogi, Oro i Ondo zastąpią czworonogi, które na początku roku zginęły w wyniku awarii sieci ciepłowniczej.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że 26 lutego 2021 r. cztery owczarki niemieckie zakończą szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i będą mogły zamieszkać w pomieszczeniach, które na początku roku zostały zniszczone wskutek awarii sieci ciepłowniczej. Otila, Ogio, Oro i Ondo zakupiono u polskiego hodowcy. Psy wprowadzą się do swoich nowych domów niemalże w rok po tragedii.

Warszawa. Policja otrzyma cztery nowe owczarki niemieckie. Zastąpią czworonogi, które zginęły w wypadku

Obecnie "pod okiem przewodników przechodzą tresurę praktyczną, która ma rozwinąć u młodych psów umiejętności w zakresie pracy węchowej i utrzymania sprawności użytkowej psa w zakresie posłuszeństwa ogólnego".

Lech Kaczyński ze swoją ulicą w Warszawie? Trzaskowski: Niestety mam sygnały, że radni się nie zgadzają Lech Kaczyński ze swoją ulicą w Warszawie? Trzaskowski: Niestety mam sygnały, że radni się nie zgadzają

KSP informuje, że po odbyciu szkolenia psy zostaną poddane atestacji. "Pozytywna ocena pozwoli im otrzymać atest niezbędny do wykorzystywania psów do badań osmologicznych. Psy po otrzymaniu atestu trafią do budynku przy ul. Jagiellońskiej i rozpoczną dwumiesięczną adaptację do nowego miejsca, po której rozpoczną służbę" - przekazała policja.

W tym samym czasie nowe informacje na temat zwierząt zdobywają przyszli przewodnicy. Policjanci zwiększają swoją wiedzę w zakresie tresury psów, ale również ich pielęgnacji, żywienia, chorób, czy problemów fizjologicznych. Czworonogi będą wykorzystywane do badań osmologicznych, zabezpieczania śladów i pobierania materiału porównawczego.

Warszawa. Wskutek awarii ciepłowniczej zginęło sześć psów

Do awarii sieci ciepłowniczej przy ulicy Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze-Północ doszło wieczorem 21 lutego 2020 r. Gorąca woda zalała policyjne laboratoriom kryminalistyczne, w którym znajdowała się grupa psów. W wyniku awarii zginęło sześć czworonogów: Lasso, Jerk, Long, Magnet, Jogin i Edamis.

"Pieski były dla przewodników, ale i Policji oczkiem w głowie, miały bardzo dobre warunki i były niesamowicie zadbane. Nie były w żadnej piwnicy!? Duże, specjalne, ocieplane, o standardach światowych kojce dla psów ustawione były standardowo na powietrzu. Cały czas opiekowali się nimi przewodnicy" - poinformował po awarii Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Rafał Trzaskowski Trzaskowski został wezwany na policję. "Stawię się, ale nie o tej godzinie"

Komenda Stołeczna Policji przekazała, że w niemal rok po tragedii udało się przywrócić zniszczone pomieszczenia do stanu poprzedniego. Do pomieszczeń trafił już nowy sprzęt kwaterunkowy, zapewniono również dostawę i montaż nowych 11 kojców i bud. Trwają pracę nad zewnętrznym wybiegiem dla czworonogów.

Zobacz wideo Słowacka policja pokazuje, jak szkoli psy policyjne
Więcej o: