Kolejne zdjęcia poszukiwanych po Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze proszą o pomoc

Śródmiejscy policjanci publikują kolejne zdjęcia poszukiwanych osób, które uczestniczyły w Marszu Niepodległości 11 listopada i "dopuściły się naruszeń prawa". Funkcjonariusze proszą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzn znajdujących się na fotografiach.

"Policjanci ze Śródmieścia poszukują osób, które 11 listopada tego roku dopuściły się naruszeń prawa w rejonie ronda de Gaulle’a i alei Jerozolimskich. Każdy, kto na zamieszczonych poniżej kadrach rozpoznaje widoczne tam osoby, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21" - czytamy w komunikacie funkcjonariuszy.

Na stronie internetowej śródmiejskiego komisariatu opublikowanych jest już łącznie ok. 70 zdjęć.

"Informacje w tej sprawie można przekazać, dzwoniąc na numer +48 47 723-70-20, + 48 47 723-79-40, +48 47 723-91-50, +48 47 723-91-30  albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl" - czytamy.

Zatrzymania po Marszu Niepodległości

W tym roku Marsz Niepodległości w Warszawie miał odbyć się w formie zmotoryzowanej, jednak od samego początku pojazdom towarzyszyła duża grupa osób chcących przejść trasę pieszo. Marsz został rozwiązany przez organizatorów, gdy doszło do starć z policją.

Uczestnicy zaatakowali funkcjonariuszy między innymi na rondzie de Gaulle'a oraz w okolicach stacji Warszawa Stadion, a wcześniej na ulicy Andersa. W kierunku policjantów rzucano między innymi kamieniami i racami. W odpowiedzi policja użyła gazu pieprzowego, a nawet broni gładkolufowej. Doszło również do podpalenia mieszkania przy Alei 3 Maja. Rzucona przez chuliganów w stronę budynku raca rozbiła szybę i wpadła do środka, powodując krótkotrwały pożar. Sytuacja została opanowana przez straż pożarną.

Trzydziestu pięciu policjantów zostało rannych, zatrzymano ponad 300 osób.

Zobacz wideo Podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości. Policja zatrzymała 36-latka
Więcej o: