Od grudnia nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerowie z Warszawy będą odjeżdżać z innych dworców

Pasażerów podróżujących z i do Warszawy czekają zmiany. Jak wynika z nowego rozkładu opublikowanego przez PKP PLK, w nadchodzących miesiącach wiele pociągów dalekobieżnych nie będzie dojeżdżało do Warszawy Centralnej, a zatrzyma się na innych stacjach.

Na "Portalu Pasażera" zarządzanym przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe pojawił się nowy rozkład jazdy obowiązujący od 13 grudnia do 12 grudnia przyszłego roku. Dotyczy on również pociągów PKP Intercity.

Jak informuje Polsatnews.pl, w nadchodzących miesiącach zmiany mogą dotknąć mieszkańców stolicy. Wiele pociągów dalekobieżnych nie będzie zatrzymywać się, jak dotychczas, na stacjach Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Wschodnia. Zostaną one przekierowane na Warszawę Główną, Warszawę Gdańską lub Warszawę Śródmieście.

Nowy rozkład jazdy pociągów

Przykładowo, z Warszawy Gdańskiej od marca odjeżdżać będą pociągi m.in. do Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi czy Wrocławia. Podróżni jadący m.in. do Olsztyna i Lublina będą mogli odjechać z kolei z Warszawy Śródmieście.

Przyczyną tych zmian jest m.in. remont Dworca Zachodniego. Spółka zapowiada, że w ciągu roku w rozkładzie mogą pojawiać się korekty, dlatego też przed każdą podróżą warto upewnić się co do miejsca i godziny odjazdu. Szczegółowe informacje co do poszczególnych pociągów znajdują się na stronie Portalpasazera.pl.

Zobacz wideo Wandale zniszczyli wiaty przystanków i wagon Kolei Mazowieckich. Policja opublikowała nagranie (maj 2020 r.)
Więcej o: