Warszawa. Kolejne zmiany w ratuszu. Aldona Machnowska-Góra nową wiceprezydentką miasta

Podczas środowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że nową wiceprezydentką stolicy została Aldona Machnowska-Góra. Nową twarzą w ratuszu jest również Karolina Zdrodowska, która objęła stanowisko dyrektorki koordynatorki ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Aldona Machnowska-Góra, która dotychczas zajmowała stanowisko dyrektor koordynator ds. kultury, zastąpi na stanowisku wiceprezydenta zdymisjonowanego na początku listopada Pawła Rabieja. Jej nowym zakresem obowiązków będą sprawy związane z kulturą i polityką społeczną, a także mieszkalnictwem - przekazuje TVN24.

Warszawa. Roszady w składzie osobowym. Są też nowe osoby

Po dymisji Pawła Rabieja obszarem służby zdrowia zajęła się Renata Kaznowska. W tej kwestii nie dojdzie do zmian. - W tych trudnych czasach wiceprezydent Kaznowska zdecydowała się wziąć na siebie najtrudniejszy odcinek, jaki w tej chwili mamy, a mianowicie politykę zdrowotną - ogłosił Trzaskowski.

Innymi decyzjami osobowymi w stołecznym ratuszu było na stałe przypisanie Robertowi Soszyńskiemu kwestii reprywatyzacji, a także powołanie dotychczasowej wiceprzewodniczącej Ursynowa, Karoliny Zdrodowskiej na stanowisko dyrektor koordynator do spraw przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Kilka dni temu pojawiły się również pogłoski, w myśl których zwolniona miałaby zostać Justyna Glausman, zajmująca się koordynowaniem kwestii ochrony środowiska i walką z kryzysem klimatycznym. Rafał Trzaskowski zapowiedział, że zmian na tym stanowisku nie będzie.

Machnowska-Góra o walce "o to, by nikt nie został za burtą"

Zanim w 2018 roku Aldona Machnowska-Góra objęła funkcję dyrektor koordynator ds. kultury, wcześniej pracowała jako wicedyrektor warszawskiego Teatru Studio. Z politycznego punktu widzenia nie ma zbyt wiele wspólnego z Nowoczesną, natomiast jej powiązania z PO są bardzo luźne.

W trakcie konferencji nowa wiceprezydent Warszawy oznajmiła, że jej nowy zakres obowiązków, w tym polityka społeczna i lokalowa łączy się z tym, czym zajmowała się wcześniej. Odniosła się również do obecnej sytuacji pandemicznej. - Musimy przygotować się na to, co czeka nas w zmianach społecznych po pandemii i w czasach kryzysu. Musimy walczyć o spójność społeczną i o to, by nikt nie został "za burtą" - wskazała.

Zobacz wideo Anna Auksel-Sekutowicz, radna Warszawy: Nie będę komentowała decyzji prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Zrobił to, co musiał
Więcej o: