Rafał Trzaskowski porozumiał się z koalicjantami ws. obsady stanowiska po Rabieju. "Zaufana osoba"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski porozumiał się już z koalicjantami w sprawie obsadzenia stanowiska wiceprezydenta stolicy po odwołaniu Pawła Rabieja - wynika z ustaleń Interii. Nieoficjalnie zastępczynią Trzaskowskiego ma zostać Aldona Machnowska-Góra, ciesząca się opinią zaufanej osoby prezydenta.

- Porozumieliśmy się w ramach naszych uzgodnień koalicyjnych. Prawdopodobnie jutro pan prezydent przedstawi osobę, którą wskaże na wiceprezydenta Warszawy - powiedział w rozmowie z Interią Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy i szef stołecznych struktur Nowoczesnej, która tworzy z Platformą Obywatelską koalicję w Warszawie. Rozmowy rozpoczęły się po dymisji ze stanowiska zastępcy Rafała Trzaskowskiego Pawła Rabieja (także polityka Nowoczesnej), który stracił stanowisko po tym, jak bez wiedzy prezydenta Warszawy wyjechał za granicę. Odpowiadał w ratuszu za ochronę zdrowia, więc jego wyjazd w czasie epidemii koronawirusa wywołał w urzędzie oburzenie.

Czytaj więcej: Paweł Rabiej wyjechał za granicę, choć odpowiada za służbę zdrowia. TVN: "Rafał Trzaskowski wściekły"

Interia: Trzaskowski dogadał się z koalicjantami ws. następcy Rabieja

Z nieoficjalnych informacji Interii wynika, że wiceprezydentem zostanie Aldona Machnowska-Góra, która dotychczas pełniła funkcję dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej (wcześniej była wicedyrektorką Teatru Studio). Jest uznawana za bliską współpracownicę Rafała Trzaskowskiego.

O tym, że Trzaskowski postawi na kandydaturę Machnowskiej-Góry informowała też przed weekendem "Wyborcza Warszawa". "Ma opinię osoby mającej spory wpływ na decyzje prezydenta Warszawy i cieszącej się ogromnym zaufaniem Trzaskowskiego. Wskazywana była jako jedna ze współautorek programu Trzaskowskiego w kampanii wyborczej przed wyborami prezydenta Warszawy" - wskazywano.

Na mocy ustaleń koalicyjnych - jak podaje Interia - osoba wybrana przez Nowoczesną ma zajmować się kulturą i komunikacją społeczną - tak, by partia nadal miała w ratuszu swoich reprezentantów. 

W ratusz jest jeszcze trzech wiceprezydentów - Renata Kaznowska, Michał Olszewski oraz Robert Soszyński.

Zobacz wideo Anna Auksel-Sekutowicz, radna Warszawy: Nie będę komentowała decyzji prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Zrobił to, co musiał
Więcej o: