Ostrołęka. Pijany lekarz zaatakował pacjenta. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi mu do 5 lat więzienia

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pijanego lekarza, który w szpitalu w Ostrołęce zaatakował swojego pacjenta. 57-letniemu medykowi postawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz narażenia pacjenta na utratę życia lub zdrowia. Lekarzowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia, które stało się przedmiotem prokuratorskiego postępowania, doszło pod koniec października w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Śledczy przekazali, że na szpitalny oddział ratunkowy został przyjęty pacjent Artur K. W tym czasie dyżur pełnił 57-letni lekarz, który na mocy prawa był zobligowany do udzielenia opieki medycznej pacjentowi.

Ostrołęka. Nietrzeźwy lekarz zaatakował pacjenta. Grozi mu do 5 lat więzienia

W pewnym momencie konsultacji lekarskiej, 57-latek zaatakował swojego pacjenta. Interweniowali ratownicy medyczni oraz patrol policji, który wkrótce został wezwany na miejsce. Badania na obecność alkoholu w organizmie wykazały, że 57-letni lekarz był w stanie nietrzeźwości.

"W Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce zostały przeprowadzone czynności procesowe z udziałem medyka, któremu przedstawiono zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego" - przekazała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w prawach wykonywania zawodu lekarza. Postawiono mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz bezpośredniego narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Policja publikuje wizerunek sprawców napaści na funkcjonariuszy policji podczas Marszu Niepodległości
Więcej o: