Warszawa. Celowo miał spowodować 90 kolizji i wyłudzać odszkodowania. Grozi mu do ośmiu lat więzienia

27-letni mieszkaniec Warszawy miał celowo doprowadzić do 90 kolizji, chcąc w ten sposób wymuszać pieniądze od ich uczestników za szkody poniesione podczas stłuczek. O wszystkim dowiedzieli się funkcjonariusze, którzy zatrzymali mężczyznę.

Policjanci z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi Komendy Stołecznej Policji ustalili, że 27-latek realizował swój nietypowy pomysł na wymuszanie pieniędzy głównie na terenie Pragi Północ. Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mężczyzna miał doprowadzić do kilkunastu celowych kolizji.

Strzelba Lubelskie. 16-latek zastrzelony przez kłusownika. PZŁ wydał oświadczenie

Warszawa. Mógł wyłudzić nawet 250 tysięcy złotych. Grozi mu 8 lat

Jak relacjonują funkcjonariusze, mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, po czym miał wymuszać od ich uczestników pieniędzy za wyrządzone szkody. Jednocześnie w każdym z takich przypadków obiecywał drugim stronom, że nie będzie powiadamiał o kolizji policjantów.

Pracujący nad sprawą mundurowi zdołali udowodnić mężczyźnie celowość i planowanie działań. Ustalono także, że łącznie 27-latek dopuścił się aż 90 zdarzeń, dzięki którym udawało mu się wyłudzić pieniądze od innych uczestników ruchu.

Pilnujący kościoła Świętej Anny w Krakowie podczas protestu kobiet Postanowili bronić klasztoru przed protestami. Przeor odmówił i wezwał policję

Poza tym zatrzymany działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o wypłacenie mu odszkodowania. Łączna kwota, jaką miał otrzymać z tego tytułu, mogła wynieść około 250 tys. zł. 27-latek został objęty policyjnym dozorem, a za oszustwo, którego się dopuścił,  grozi mu do 8 lat więzienia.

Zobacz wideo Łuków: Terenówka staranowała rowerzystkę. Właściciel zapewniał, że nie jeździł autem
Więcej o: