Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Karetka "covidowa" zderzyła się z samochodem osobowym

W miejscowości Bronisze pod Warszawą "covidowa" karetka przewożąca pacjenta z koronawirusem zderzyła się z samochodem osobowym. Jedna osoba zginęła na miejscu, są także ranni. DK nr 91 została zablokowana - wyznaczono objazdy.

Do zderzenia karetki "covidowej" przewożącej pacjenta z koronawirusem z osobowym peugeotem doszło w sobotę około godziny 13:30 w Broniszach (powiat warszawski zachodni) na Mazowszu.

Zobacz wideo Jazda na granicy życia i śmierci. Policja publikuje kompilację wyczynów kierowców

Bronisze. Śmiertelny wypadek z udziałem "covidowej" karetki. Uderzyła w osobowego peugeota

Karetka jechała na sygnale - na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Piastowskiej z dużą siłą uderzyła w bok pojazdu. - Kierowca tego samochodu zginął na miejscu, natomiast pasażer został zabrany do szpitala w dość ciężkim stanie - przekazał w rozmowie z TVN Warszawa. Lekkie obrażenia odniosła także załoga ambulansu, która na skutek uderzenia została zakleszczona w pojeździe.

Jak relacjonował reporter "Wyborczej Warszawa" Dariusz Borowicz, który był na miejscu, strażacy pracowali na miejscu w maskach przeciwgazowych i innych środkach ochrony osobistej. Z jego ustaleń wynika, że ciężko ranna w wypadku osoba to nastolatka, która jechała osobowym peugeotem wraz z rodzicami.

Do pacjenta z COVID-19 przyjechała kolejna karetka, która zawiozła go do szpitala.

Zdjęcia z miejsca wypadku zamieściła straż pożarna z Ożarowa Mazowieckiego, która interweniowała na miejscu.

W związku z wypadkiem droga krajowa numer 91 na wysokości Broniszy w kierunku stolicy jest całkowicie zablokowana, a samochody są kierowane na objazdy.

Więcej o: