Strajk Kobiet i "Marsz na Warszawę" - o której, gdzie spotkają się uczestnicy protestów? [MIEJSCA ZBIÓREK]

W piątek w stolicy odbędzie się demonstracja pod hasłem "Marsz na Warszawę", która jest formą sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Według organizatorów będzie to największy protest od momentu ogłoszenia wyroku.

Do Warszawy mają przyjechać protestujący z innych miast. Zgodnie z zapowiedziami "Marsz na Warszawę" rozpocznie się o godzinie 17. Manifestujący będą mogli spotkać się w trzech miejscach.

Zobacz wideo Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

"Marsz na Warszawę" rozpocznie się w piątek 30 października o godzinie 17

- W Alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo Morawiecki, na Placu Zamkowym i na Placu Zawiszy - najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże - mówiły organizatorki podczas wczorajszej konferencji. Zgromadzenie ma charakter spontaniczny, dlatego trudno przewidzieć, jaką trasą udadzą się protestujący.

W poprzednich dniach najwięcej manifestujących gromadziło się w Warszawie przed:

  • Sejmem - ul. Wiejska 4/6/8;
  • Kancelarią Premiera - al. Ujazdowskie 1/3;
  • siedzibą Ordo Iuris - ul. Zielna 39;
  • siedzibą TVP na placu Powstańców Warszawy 7;
  • siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej 84/86;
  • willi premiera przy ul. Parkowej 23;
  • koło domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu, ul. Adama Mickiewicza.

Organizatorki apelują do uczestników o przestrzeganie zasad sanitarnych - przede wszystkim o noszenie maseczek oraz zachowywanie dystansu. Z powodu braku dokładnej trasy marszu na razie nie pojawiają się żadne komunikaty dotyczące utrudnień. Na bieżąco będzie można je śledzić na stronach m.in. Warszawskiego Transportu Publicznego.

Pomnik Armii KrajowejWarszawa. Zamalowany pomnik Armii Krajowej. Protestujący go umyli

O odwołanie planowanych na piątek protestów apelował wczoraj Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił, że z powodu epidemii uczestniczenie w protestach może być niebezpieczne zwłaszcza dla seniorów. - Niech ten gniew, ta niechęć skupia się na mnie, na politykach, ale nie dotyka tych, których za dwa tygodnie może dotknąć, bo państwo protestujący zetkniecie się z jakimiś osobami starszymi w autobusie, w domu, na spotkaniu i to może owocować dramatycznymi skutkami - mówił.

Premier Morawiecki na konferencji 29.10Mateusz Morawiecki do protestujących. "Niech gniew i niechęć skupia się na mnie"

Więcej o: