Wjechał z premedytacją w grupę protestujących i potrącił dwie kobiety. Policja zatrzymała 44-latka

Podczas poniedziałkowych protestów na warszawskim Mokotowie samochód wjechał w grupę protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Dwie kobiety zostały potrącone, a jedna z nich trafiła do szpitala. We wtorek stołeczna policja poinformowała o zatrzymaniu kierowcy.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 17 na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka. Po potrąceniu dwóch kobiet, kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając przy tym pomocy. Jedna z poszkodowanych z drobnymi obrażeniami ciała trafiła do jednego ze stołecznych szpitali, natomiast drugiej, która oddaliła się od miejsca potrącenia nic się nie stało - informowało TVN24.

Protesty na Placu Trzech Krzyży Interwencja policji. Funkcjonariusz przewrócił starszą kobietę [WIDEO]

Warszawa. Wjechał w grupę protestujących. Nagranie trafiło do sieci

Nagranie przedstawiające moment wjechania przez kierowcę w grupę protestujących zostało zarejestrowane przez jednego ze świadków i zamieszczone w sieci. Na filmie widać, jak kierujący chce przejechać pomiędzy ludźmi, ale nagle przyspiesza i odjeżdża. Następnie widać dwie leżące na jezdni osoby, a także biegnących w stronę samochodu protestujących.

 

Około dwóch godziny po tym zdarzeniu Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji mówił, że nagranie dotarło już do funkcjonariuszy. Zapewniał jednocześnie, że zatrzymanie sprawcy potrącenia jest "kwestią czasu".

Warszawa. Kierowca został zatrzymany. Był nim 44-latek

We wtorkowy poranek rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował, że zatrzymano 44-letniego kierowcę, który potrącił dwie kobiety. - Szybko ustalono tożsamość kierowcy na podstawie tablic rejestracyjnych i został on zatrzymany w nocy około godziny 1. Policjanci wyjaśniają sprawę - powiedział.

Protest w Kielcach Bp Piotrowski do protestujących w Kielcach: Wara od mojej katedry

Według nieoficjalnych ustaleń TVN24, czynności policyjne prowadzone są w kierunku spowodowania wypadku na mocy art. 160 Kodeksu karnego, dotyczącego narażenia człowieka na niebezpieczeństwo.

Zobacz wideo Protesty w Warszawie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji [Puławska, róg Narbuta, 26.10]
Więcej o: