Protesty w Warszawie. Kierowca potrącił dwie uczestniczki i uciekł

W wielu miastach w Polsce, w tym w Warszawie, poniedziałek jest kolejnym dniem protestów po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Protesty polegają m.in. na blokadzie ulic. Na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka kierowca auta potrącił dwie manifestujące kobiety.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 17 właśnie podczas blokady. Kierowca BMW potrącił dwie manifestujące kobiety, jedna z nich z niewielkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

Osoba kierująca autem jest poszukiwana. Kom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji przekazał naszej redakcji po godz. 19, że na razie w sprawie nie ma żadnych nowych informacji.

 

Protesty po orzeczeniu TK

Aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP - uznał w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Orzeczenie to wywołało falę protestów w całej Polsce.

W poniedziałek odbywają się kolejne marsze i manifestacje. Organizowane są one w ponad 100 miastach w Polsce i za granicą i polegają na przemarszach oraz blokadach ulic.

Czytaj naszą relację na żywo >>>

Zobacz wideo Warszawa, 25.10. Protest przed siedzibą kurii [WULGARNE OKRZYKI]
Więcej o: