Las Bemowski. Ruszyło śledztwo ws. budowy osiedla "dla osób w kwarantannie" w dawnej bazie wojskowej

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie budowy osiedla w otulinie rezerwatu Łosiowe Błota. Deweloper chciał wybudować 15 domów jednorodzinnych "dla osób w kwarantannie".

Prokuratorskie śledztwo dotyczy inwestycji, która miała powstać na terenie dawnej bazy wojskowej w Lesie Bemowskim. Spółka Sawa Solec Residence chce postawić tam domy dla osób, które odbywają kwarantannę w związku z pandemią koronawirusa. Prace nad tym projektem już ruszyły.

Łosiowe Błota. Ruszyło śledztwo, ale nikt nie usłyszał zarzutów

TVN Warszawa informuje, że 21 października wydano postanowienie o wszczęciu śledztwa. Prokurator doszedł do wniosku, że  zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała stacji, że w sprawie tej zachodzi podejrzenie "spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym oraz zwierzęcym w znacznych rozmiarach, wbrew przepisom ustawy o ochronie przyrody, na terenie stanowiącym otulinę Kampinoskiego Parku Narodowego i rezerwatu przyrody Łosiowe Błota".

Spółka Sawa Solec Residence ma w planie stworzenie osiedla składającego się z 15 budynków jednorodzinnych na działce w gminie Stare Babice. W dniach 8-18 września prowadzone tam były pierwsze prace związane z budową. Decyzję w sprawie wstrzymania prac budowlanych podjął inspektor nadzoru budowlanego. Na dewelopera został również nałożony obowiązek przedstawienia "stosownych dokumentów".

Postępowanie prokuratorskie toczy się "w sprawie". Żadna osoba nie usłyszała zarzutów. 

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”
Więcej o: