Warszawa. Szpital Czerniakowski w całości dla chorych na COVID-19. Trzaskowski: To 200 łóżek

Szpital Czerniakowski w Warszawie zostanie w całości przeznaczony na potrzeby walki z koronawirusem - poinformował Rafał Trzaskowski. Oznacza to, że w stolicy przybędzie 200 tzw. "łóżek covidowych".

Informację o przekształceniu Szpitala Czerniakowskiego przekazał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, za pośrednictwem Twittera. Dwa dni wcześniej, szpital poinformował o wstrzymaniu do odwołania udzielania odpłatnych świadczeń medycznych w postaci konsultacji, teleporad oraz zabiegów.

Warszawa. Szpital Czerniakowski w całości do walki z COVID-19. To 200 dodatkowych łóżek

"Szpital Czerniakowski w całości przeznaczamy na potrzeby walki z koronawirusem. Będzie to 200 łóżek, nie 38 jak początkowo wnioskował rząd. Warszawiacy muszą mieć poczucie zaopiekowania w tym trudnym czasie" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy dodał, że "wielokrotnie powtarzał" o potrzebie wyznaczania całych placówek COVID-owych, a nie pojedynczych łóżkach.

Na Stadionie Narodowym powstaje szpital tymczasowy

Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwają obecnie prace nad wybudowaniem szpitala tymczasowego. Placówka ma zapewnić dodatkowe 500 łóżek dla chorych na COVID-19, które będą się znajdować w salach konferencyjnych.

50 łóżek będzie przeznaczonych dla pacjentów wymagających intensywnej terapii. Reszta miejsc w szpitalu ma być przystosowana do pacjentów wymagających tlenoterapii, ale nie użycia respiratorów.

Szpital na Stadionie Narodowym będzie filią warszawskiego szpitala MSWIA. Docelowo, szpitale tymczasowe mają powstać w każdym województwie. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, powiedział, że do pracy na Stadionie Narodowym zgłosiło się już około sto pielęgniarek i ratowników medycznych.

Zobacz wideo Prof. Matyja o szpitalu na Narodowym: Krok w dobrym kierunku
Więcej o: