Warszawa w czerwonej strefie. Rafał Trzaskowski: Wysłaliśmy na trasę absolutnie wszystkie pojazdy

W związku z objęciem Warszawy czerwoną strefą władze miasta wysłały na ulice wszystkie pojazdy, jakie miasto posiada. Mowa o 1560 autobusach, 425 tramwajach, 20 pociągach SKM i 54 pociągach metra.

Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa Warszawa najpierw została żółtą, a następnie w sobotę stała się czerwoną strefą. Jednym z obostrzeń, jakie panują zarówno w jednej, jak i drugiej strefie jest to, że w środkach komunikacji miejskiej nie może być zajętych więcej niż 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc (siedzących i stojących).

Rafał Trzaskowski: Wysłaliśmy na trasę absolutnie wszystkie pojazdy

W związku z tym, jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy, miasto wysłało na ulice wszystkie pojazdy, jakie posiada.

- Dzisiaj i wczoraj wysłaliśmy na trasę absolutnie wszystkie pojazdy: 1560 autobusów, czyli kilkadziesiąt więcej niż zwykle, 425 tramwajów, 20 pociągów SKM i 54 pociągi metra - powiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy dodał, że na najpopularniejsze trasy skierowano dodatkowe tramwaje oraz autobusy.

W stołecznej komunikacji miejskiej miasto przeprowadza kontrole. Wynika z nich, że przepełnienie środków miejskiego transportu zdarza się tylko w jednym procencie przypadków.

- Dzisiaj na godzinę 9 na 2 674 pomiarów odnotowaliśmy tylko 28 przepełnień, a wczoraj w związku z tym, że było za dużo pasażerów, musiał zatrzymać się tylko jeden autobus - podsumował.

Ponadto w Warszawie w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych rozpoczęła kursowanie specjalna linia cmentarna, którą można dotrzeć do Cmentarza Północnego. 

Zobacz wideo Dr Grzesiowski: Niemal codziennie do szpitali trafia osiem autobusów pacjentów. Jesteśmy u progu katastrofy
Więcej o: