Warszawa. Poszukiwany przez Interpol Ukrainiec zatrzymany. Wpadł na lotnisku

Straż Graniczna zatrzymała na Lotnisku Chopina w Warszawie niebezpiecznego przestępcę. Mężczyzna był poszukiwany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek 12 października. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę na warszawskim Okęciu po przylocie samolotu z Odessy na Ukrainie.

Warszawa. Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca. Dokonał zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną podczas próby przekroczenia granicy. Kiedy wykonywano rutynową kontrole paszportową, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez czeski wymiar sprawiedliwości.

Za Ukraińcem wydano Europejski Nakaz Aresztowania z powodu dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna był również poszukiwany czerwoną notą Interpolu, która jest informacją dla policji o tym, że przestępca może być szczególnie niebezpieczny.

Obywatel Ukrainy został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak podaje portal TVN Warszawa, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na siedem dni. - Dalsze czynności będą podjęte po wpłynięciu materiałów od strony czeskiej – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz.

Zobacz wideo Jechał rowerem po autostradzie A4. Pijany, pod prąd i do wybranki serca
Więcej o: