Prawie dwa tysiące nauczycieli z Warszawy na zwolnieniach lekarskich. "Wkrada się chaos i panika"

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że coraz więcej nauczycieli idzie na zwolnienia lekarskie. - W Warszawie jest to już prawie dwa tysiące nauczycieli. (...) Zgłaszają dyrektorzy, że zaczyna wkradać się chaos, ale również panika - powiedziała w rozmowie z TVN 24. Jak dodała, zakażenie koronawirusem potwierdzono już u 87 nauczycieli ze stolicy i u 129 uczniów.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska powiedziała na antenie TVN24, że sytuacja epidemiczna w szkołach w stolicy jest coraz gorsza - liczba zakażonych uczniów i nauczycieli rośnie z każdym dniem. - Nauczycieli zakażonych jest 87, uczniów - 129 - to są dane na wczoraj na godzinę 15.30 - powiedziała, powołując się na wtorkowe dane. Jak dodała, oznacza to  "olbrzymi progres, jeśli chodzi o tempo kolejnych osób zakażonych i też objętych kwarantanną".

Zobacz wideo Czy dojdzie do załamania systemu ochrony zdrowia? „Ogniskowo ono już występuje”

Kaznowska: Dwa tysiące nauczycieli z Warszawy na zwolnieniach lekarskich

Kaznowska przyznała, że coraz więcej nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich. 

W Warszawie jest to już prawie dwa tysiące nauczycieli. To wszystko powoduje, że coraz trudniej układać jest plany lekcji

- mówiła, dodając, że sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy informacja o tym, że dany nauczyciel jest zakażony koronawirusem, przychodzi wieczorem. Wówczas do rana trzeba zorganizować zastępstwo i wdrożyć procedury sanepidu.

Uruchomienie całej procedury, kontaktów z sanepidem - to jest niezwykle trudne i z dnia na dzień coraz trudniejsze. Zgłaszają dyrektorzy, że zaczyna wkradać się chaos, ale również panika

- dodała na antenie TVN 24.

Jak wskazała Kaznowska, oprócz blisko 2 tysięcy stołecznych nauczycieli, na zwolnieniach przebywa też ponad 600 pracowników szkolnej administracji i obsługi. Na kwarantannie jest obecnie 27 nauczycieli. 

Czytaj też: Koronawirus. Dyrektorzy szkół zaczynają się buntować. Zawieszają zajęcia bez zgody sanepidu

Więcej o: