Warszawa. CBA w ratuszu. Chodzi o łapówki za ujawnianie tajemnicy służbowej

CBA poinformowało o przeszukaniach, jakie przeprowadzone zostały w urzędzie miasta w Warszawie. Związane jest to ze śledztwem dotyczącym wręczania łapówek za ujawnianie tajemnicy służbowej.

Przeszukanie przeprowadzone zostało przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędy Miasta Stołecznego Warszawy. Zebrany materiał dowodowy będzie teraz analizowany przez agentów CBA.

CBA przeszukało biuro Urzędu Miasta Warszawy. Śledztwo dotyczy wręczania łapówek

Poza stołecznym ratuszem przeszukano także inne miejsca na Mazowszu i w Wielkopolsce. Jednym ze wskazanych przez CBA miejscem było mieszkanie byłego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz byłego policjanta.

Przeszukanie odbyło się w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie dotyczącego działania na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A.. Dotyczy podejrzenia wręczania łapówek w zamian za ujawnianie tajemnicy służbowej.

Pod koniec lipca 2020 roku CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego prezesa Zakładów Police. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności w związku z zakupem akcji spółki African Investment Group S.A. Według CBA firma poniosła szkody w wysokości ponad 87 mld złotych. Zarzuty w sprawie usłyszeli także członkowie zarządu zakładów.

Zobacz wideo Warszawa planuje remont Trasy Łazienkowskiej
Więcej o: