Warszawa. Klasztor Paulinów zamknięty. Powodem koronawirus

Kościół Ducha Świętego i klasztor Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie będą zamknięte do odwołania. Powodem jest wykrycie koronawirusa u przeora o. Krzysztofa Wendlika.
Zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym [poniedziałek, 5 października - przyp. red.] u o. Krzysztofa Wendlika - przeora klasztoru OO. Paulinów w Warszawie zdiagnozowano obecność wirusa SARS-COV-2. Tym samym prosimy osoby, które miały w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z o. Przeorem o podjęcie właściwych procedur sanitarnych.

- czytamy w komunikacie. Jak dodano, do odwołania został zamknięty klasztor oraz kościół. "Wszystkie zamówione Msze św. będą odprawione przez Ojców w wyznaczonych dniach. Prosimy Was o modlitwę za nas, by to trudne doświadczenie umocniło naszą wiarę w Boże Miłosierdzie" - dodali Paulini.

Najwięcej zakażeń w woj. mazowieckim

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2236 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej, bo 318, nowych przypadków zdiagnozowano w województwie mazowieckim. W ciągu doby zmarło 58 zakażonych osób, z czego 56 miało choroby współistniejące. Wyzdrowiało 606 osób. Resort zdrowia poinformował także, że przez 24 godziny wykonano ponad 24 tysiące testów na koronawirusa.

Więcej o: