Burze i silny wiatr na Polską. Prawie 36 tysięcy odbiorców bez prądu

Wczorajsze groźne zjawiska pogodowe w postaci burz i opadów deszczu spowodowały, że ponad 35 tysięcy odbiorców z województw mazowieckiego i świętokrzyskiego jest bez prądu. Trwają prace nad naprawą linii energetycznych.

W poniedziałkowe popołudnie i wieczór nad Polską przeszły silne ulewy i burze. Tylko do godziny 21 na Mazowszu strażacy interweniowali ponad 200 razy, z czego większość interwencji dotyczyła połamanych gałęzi, przewróconych drzew i lokalnych podtopień.

Mazowsze. Prawie 36 tysięcy odbiorców bez prądu. Wiatr wiał z prędkością 90 km/h

Wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze przekazał, że groźne zjawiska pogodowe na Mazowszu i w województwie świętokrzyskim doprowadziły do przerw w dostawach energii.

- Awarie energetyczne występują na terenie woj. mazowieckiego - 35 834 odbiorców bez prądu i woj. świętokrzyskiego - 1 780. Prace naprawcze trwają. Na terenie woj. świętokrzyskiego pokrycia dachowe zostały uszkodzone na 4 budynkach mieszkalnych i 19 gospodarczych - napisał.

Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert, według którego opady deszczu w niektórych miejscach mogły osiągnąć do 20 mm, zaś wiatr w porywach osiągał 90 km/h.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?
Więcej o: