Warszawa. Weekendowe utrudnienia na ulicach. Remonty w Wilanowie, Śródmieściu i na Białołęce

W nadchodzący weekend na kilku ulicach Warszawy prowadzone będą prace remontowe, które spowodują utrudnienia i ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Liczyć się z nimi muszą również kierowcy.

Pierwsze z utrudnień potrwa od piątku od godziny 22 do poniedziałku do godziny 4. Wynikać ono będzie ze zwężenia do jednego pasa w każdym kierunku ulicy Przyczółkowej w rejonie skrzyżowania z Vogla. Nieprzejezdne będą ponadto wloty w Vogla i Branickiego - podaje Urząd Miasta Warszawy.

Warszawa. Utrudnienia w okolicach ulicy Przyczółkowej

Ruch w obu kierunkach na ulicy Przyczółkowej będzie się odbywał po skrajnych pasach. Jadąc zarówno w stronę centrum, jak i w kierunku Konstancina-Jeziorny nie będzie możliwe skręcanie w ulice Vogla i Branickiego, a także wyjazd z tych ulic w Przyczółkową.

Dla ulicy Branickiego objazd zostanie poprowadzony aleją Wilanowską, Kieślowskiego, Klimczaka i Sarmacką. W przypadku Vogla kierowcy będą mogli kierować się jezdnią lokalną wzdłuż Przyczółkowej do Uprawnej i dalej do Przyczółkowej, a także Przyczółkową do wiaduktu Północnej Obwodnicy Warszawy i Europejską.

Drugi etap prac na tym etapie planowany jest na weekend 9-12 października. Wówczas Przyczółkowa również zostanie zwężona, jednak tym razem o wewnętrzne pasy jezdni. W efekcie autobusy linii 163, 164 i N31 zmienią swoje trasy.

Warszawa. Utrudnienia również na al. Jana Pawła. Zmiany w kursowaniu tramwajów

Kłopoty z bezproblemowym przejazdem mogą mieć również pasażerowie w alei Jana Pawła II. Wszystko za sprawą wyłączenia w niedzielę torowiska tramwajowego w rejonie skrzyżowania z ulicą Stawki. Tramwaje nie będą jeździły Jana Pawła II pomiędzy rondem Zgrupowania AK "Radosław" a aleją "Solidarności" i ulicą Stawki pomiędzy aleją Jana Pawła II a ulicą Andersa.

Swoje trasy zmienią tramwaje linii 17, 28 i 33.

  • 17: PKP SŁUŻEWIEC – … – al. Jana Pawła II – al. "Solidarności" – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – … – TARCHOMIN KOŚCIELNY
  • Nie będzie kursów skróconych na trasie PKP SŁUŻEWIEC – METRO MARYMONT.
  • 28: DW.WSCHODNI (KIJOWSKA) – … – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO,
  • 33: KIELECKA – … – al. Jana Pawła II – al. "Solidarności" – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – … – METRO MŁOCINY.

Zawieszone z kolei będą tramwaje linii 35. Pasażerowie będą mogli jednak skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z17, jadącej na trasie: DW.CENTRALNY – al. Jana Pawła II – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – Słomińskiego – Pamiętajcie o Ogrodach – CH ARKADIA.

Warszawa. Dłuższe utrudnienia na Białołęce

Większe i dłuższe utrudnienia mogą czekać kierowców w okolicach skrzyżowania ulic Juranda ze Spychowa i Echa Leśne. Będzie ono zamknięte dla ruchu od poniedziałku 5 października do środy 21 października.

Planowane prace zakładają poszerzenie wlotu jezdni ulicy Echa Leśne w ulicę Juranda ze Spychowa, powstaną wysepki na przejściach dla pieszych, wzmocniona zostanie konstrukcja jezdni skrzyżowania. Autobusy linii 104 pojadą trasą zmienioną w obu kierunkach, przebiegającą bezpośrednio ulicą Białołęcką z pominięciem przejazdu ulicami: Wielkiego Dębu – Echa Leśne – Juranda ze Spychowa.

Zobacz wideo Co było bardziej skandaliczne: genitalia na krzyżu czy figura Jezusa pod workiem z wodą?
Więcej o: