Warszawa. Na Targowej kobieta weszła wprost pod jadący tramwaj [Wideo]

W czwartek na ulicy Targowej w Warszawie doszło do wypadku z udziałem pieszej. Kobieta, która najprawdopodobniej miała czerwone światło, weszła wprost pod jadący tramwaj. Nagranie w wypadku udostępniono w serwisie YouTube.

Do zdarzenia doszło w czwartek 24 września na ulicy Targowej na Pradze Północ w Warszawie. Stojąca na przejściu kobieta nagle weszła wprost pod jadący tramwaj.

Piesza potrącona przez tramwaj na Pradze Północ - jest wideo z wypadku

Wideo udostępnione na profilu "Polskie Drogi" na YouTube pokazuje moment potrącenia pieszej. Na nagraniu widać jak hamujący tramwaj przepycha kobietę kilka metrów dalej. Na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe.

 

Jak podaje fakt.pl, kobieta miała najprawdopodobniej czerwone światło. Piesza z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do najbliższego szpitala. Motorniczy tramwaju był trzeźwy - podaje z kolei portal tvnwarszawa.pl.

Zgodnie z danymi policji z 2019 roku spada liczba zdarzeń drogowych. W zeszłym roku było to 30 288 wypadków. W porównaniu do ubiegłych lat wzrosła jednak liczba ofiar śmiertelnych - do 2 909 osób. W 2019 r. najwięcej wypadków miało miejsce w czerwcu (9,9 proc.), październiku (9,6 proc.) i wrześniu (9,5 proc.). "Duża liczba wypadków w miesiącach jesiennych spowodowana jest pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, a tym samym i drogowymi. Natomiast w okresie letnim zwiększa się natężenie ruchu w związku z wyjazdami wakacyjnymi" - dodaje policja w raporcie.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę
Więcej o: