Warszawa. Mokotowski dzielnicowy z COVID-19 walczy o życie. Jego koledzy apelują o oddawanie krwi

Dzielnicowy z Mokotowa zakażony koronawirusem przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. Jego koledzy z warszawskiej policji apelują o pomoc. Potrzebna jest krew, której przetaczanie podtrzymuje jego życie.

Komenda Stołeczna Policji apeluje w mediach społecznościowych o oddawanie krwi. Rafał Nierodzik jest funkcjonariuszem z Mokotowa, który chorował na zapalenie oskrzeli. Kiedy pojawiła się u niego niewydolność oddechowa został zabrany do szpitala. Na miejscu okazało się, że jego stan jest bardzo ciężki. Mężczyzna zakażony koronawirusem walczy o życie w szpitalu.

Warszawa. Policja apeluje o oddawanie krwi. Dzielnicowy z Mokotowa walczy o życie

- Rafał przebywa w szpitalu MSWiA. Jest w ciężkim stanie. Jego oddychanie wspomagane jest za pomocą urządzenia. Przetaczana mu krew ratuje życie, dlatego apelujemy do ludzi dobrego serca o jej oddawanie. Można to zrobić w jakimkolwiek punkcie krwiodawstwa w Polsce - przekazał portalowi TVN Warszawa Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Funkcjonariusz dodaje, że Rafał Nierodzik jest osobą, która nigdy nie zastanawia się dwa razy, kiedy ktoś potrzebuje wsparcia. Policjant jest "bardzo dobrym człowiekiem", a  "w pracy mówią na niego Shrek, bo to rosły mężczyzna o gołębim sercu".

Policja zaznacza, że w celu oddania krwi należy skontaktować się z Centrum Krwiodawstwa pod numerem 22 508-13-12 z podaniem informacji "Krew dla Rafała Nierodzika". Jego grupa krwi to A Rh +.

Zobacz wideo Warszawa planuje remont Trasy Łazienkowskiej
Więcej o: