CBŚP zlikwidowało gang z warszawskiego Targówka. Handlowali bronią, narkotykami i kradzionymi rowerami

Funkcjonariusze przedstawili zarzuty 19 osobom. Przestępcy zajmowali się przerabianiem i handlem bronią, sprzedażą narkotyków oraz kradzieżą markowych rowerów na terenie całej Europy. Śledczy podejrzewają, że od 2017 r., grupa przestępcza mogła wprowadzić na polski rynek nawet kilkaset kilogramów narkotyków.

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze z zarządu warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Śledztwo w sprawie prowadzono od kilku miesięcy. Grupa przestępcza działała głównie na terenie województwa mazowieckiego. Jednak, jak podkreślają śledczy, teren i zakres ich działania powiększał się z każdym następnym miesiącem.

CBŚP: Kradzione rowery sprzedawali nawet za kilkanaście tysięcy złotych

CBŚP zlikwidowało 2 magazyny narkotyków. W ręce funkcjonariuszy trawiło ponad 13 kg różnych substancji odurzających, w tym kokaina, amfetamina oraz marihuana, 250 kradzionych rowerów, 5 jednostek broni oraz duża ilość elementów i urządzeń służących do jej przerabiania. Rowery zostały skradzione na terenie Niemiec, Niderlandów oraz Norwegii. Przestępcy oferowali ich sprzedaż na portalach internetowych w cenie od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Policjanci zabezpieczyli również 233 tysiące zł. oraz cztery samochody.

Zobacz wideo CBŚP rozbiło grupę przestępczą z warszawskiego Targówka

Warszawa. Zarzuty udziału w grupie przestępczej postawiono 19 osobom

Na trop grupy z warszawskiego Targówka, funkcjonariusze wpadli na początku bieżącego roku. Śledztwo bardzo szybko doprowadziło do magazynu, w którym przestępcy przetrzymywali narkotyki oraz do miejsca, gdzie przerabiali broń, która następnie trafiała na czarny rynek. W lipcu śledczy zlikwidowali kolejny kolejny magazyn narkotyków. Przetrzymywane w nim środki odurzające miały trafić na warszawski rynek.

Zatrzymania podejrzanych funkcjonariusze CBŚP dokonali w zeszłym tygodniu. 19 przestępców zostało doprowadzonych do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania broni palnej bez wymaganego prawem zezwolenia. 15 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Więcej o: