Warszawa: koronawirus na budowie mostu Południowego. 40 pracowników wycofanych z budowy

U jednej z osób pracujących na budowie Mostu Południowego w Warszawie zdiagnozowano koronawirusa. Wycofani pracownicy będą musieli przejść testy na COVID19.
Zobacz wideo Korolec: W ciągu najbliższych 10 lat zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych

Koronawirus wśród pracowników na budowie Mostu Południowego w Warszawie. Zakażenie potwierdzono u jednej osoby. 

Rzecznik firmy Gulermak Bartosz Sawicki powiedział, że została ustalona grupa osób, która miała kontakt z zakażonym pracownikiem. W tym momencie z pracy przy budowie została wycofana jedna brygada - około 40 osób.

Ewentualna kwarantanna może być "problematyczna" dla firmy

W sobotę zostaną im wykonane testy na obecność wirusa. Sawicki zaznaczył, że jeśli pracownicy nie wrócą na budowę, będzie to problematyczne dla firmy. Dodał, że jego firma już cierpi na niedobory pracowników spowodowane pandemią.

Zakażona osoba pracowała także na budowie II linii metra. W ekipie budującej podziemną kolejkę na Bemowie zakażonych jest 23 robotników, na Bródnie jedna osoba.

W piątek Ministerstwo Zdrowia zaraportowało o 1587 nowych przypadkach koronawirusa. To największy dobowy przyrost zachorowań od początku epidemii w Polsce. Poinformowano też o śmierci 23 pacjentów chorych na COVID-19. Od marca koronawirusa wykryto już u 84 396 osób. Aktualnie chorych jest ok. 15 tys. osób.

 - Ogniska są rozproszone, często jedynie z kilkoma chorymi osobami. Zakażenia często pochodzą z imprez rodzinnych, ale również z DPS-ów i szpitali. Mamy też szereg mniejszych ognisk w zakładach pracy, gdzie przebywa coraz więcej osób. Nie możemy powiedzieć, że obecnie dominuje jedno ognisko - mówił w piątek na konferencji rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Więcej o: