Warszawa. Hulajnoga elektryczna wybuchła raniąc trzy osoby. Prokuratura umorzyła śledztwo

W czerwcu w bloku komunalnym w Warszawie doszło do wybuchu hulajnogi elektrycznej, w wyniku której ranne zostały trzy osoby. Prokuratura właśnie umorzyła śledztwo w tej sprawie i co za tym idzie, nie postawi nikomu żadnych zarzutów.

Jak informuje tvnwarszawa.pl prokuratura umorzyła śledztwo ze względu na stwierdzenie braku znamion czynu zabronionego. - W toku śledztwa ustalono, że przyczyną zdarzenia był stan awaryjny podłączonego do ładowania akumulatora elektrycznej hulajnogi, w wyniku stanu awaryjnego akumulatora lub jego ładowarki doszło do gwałtownego wydzielania się palnego (dymu lub gazu), a następnie jego zapłonu - wyjaśniła rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Śledczy wcześniej sprawdzili, czy hulajnoga była rozmontowana lub przerabiana. Jak się okazało nikt nie przyczynił się do wybuchu urządzenia. 

Wybuch hulajnogi elektrycznej w Warszawie. Przyczyną awaria akumulatora lub ładowarki

Do eksplozji hulajnogi elektrycznej doszło 6 czerwca 2020 roku w mieszkaniu w bloku komunalnym przy Kłobuckiej w Warszawie. W wyniku wybuchu z mieszkania na drugim piętrze wyrwane zostało okno. W chwili zdarzenia w lokalu przebywały trzy osoby, matka i dwójka dzieci, które zostały ranne. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję, pogotowie i inspektora nadzoru budowlanego. Z użytku wyłączone zostały dwa mieszkania.

- Całe mieszkanie uległo zniszczeniu, nie w wyniku pożaru, ale w wyniku wybuchu. Strażacy zabezpieczają konstrukcję - mówił po zdarzeniu Bartosz Maciąg z warszawskiej straży pożarnej. W bloku nie ma instalacji gazowej, więc to właśnie awaria hulajnogi elektrycznej była brana pod uwagę jako najbardziej prawdopodobna przyczyna eksplozji.

Nie był to pierwszy przypadek, w którym ładowanie hulajnogi elektrycznej skończyło się eksplozją urządzenia. Podobne sytuacje miały już miejsce w Warszawie i Poznaniu.

Więcej o: