Europejski Dzień bez Samochodu. Darmowe przejazdy komunikacją miejską w Warszawie

Dziś, we wtorek 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tego okazji w stolicy za darmo można podróżować autobusem, tramwajem, metrem, SKM i pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Stołeczny ratusz w komunikacie przekazał, że organizacja Europejskiego Dnia bez Samochodu ma na celu promowanie podróży komunikacją miejską, która jest bardziej ekologiczną alternatywą dla przemieszczania się samochodami osobowymi.

Darmowe przejazdy i parkingi

Przez cały dzień komunikacja będzie bezpłatna dla wszystkich, zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Nie będzie trzeba kasować biletów w metrze, autobusach, tramwajach i pociągach SKM oraz w pociągach WKD (na całej trasie) i we wszystkich pociągach Kolei Mazowieckich.

Chętnie mogą również zostawiać swoje samochody na parkingach "Parkuj i Jedź". Dostępnych jest na nich ponad 4,5 tys. miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, a także 728 dla rowerów.

Bezpłatne przejazdy pociągami

Przez cały dzień w pociągach WKD uprawnienie do bezpłatnych przejazdów obowiązuje na przejazdy wszystkimi pociągami, niezależnie od relacji i czasu podróży – bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróż.

Dodatkowo w pociągach Kolei Mazowieckich w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w KM” podróżni będą mogli nieodpłatnie korzystać z przejazdu wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich i autobusami komunikacji zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Zobacz wideo Mimo zakazu koniecznie chciał przewieźć hulajnogę elektryczną autobusem
Więcej o: