Targówek. 14-latkowie wlali do termosu nauczycielki środek dezynfekujący. Odpowiedzą za swój "żart"

14-letni uczniowie jednej ze szkół na Targówku postanowili zrobić "żart" swojej nauczycielce i wlali jej do termosu płyn dezynfekujący. Sprawą nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny.

Informację o potencjalnie tragicznym w skutkach "dowcipie" otrzymali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich z północnopraskiej komendy.

Targówek. Dwukrotnie próbowali zrobić nauczycielce "żart"

Jak się okazało, uczniowie ze szkoły na Targówku pod nieuwagę nauczycielki dolali do jej termosu płyn do dezynfekcji. Kobieta po spożyciu napoju stwierdziła, że ma dziwny smak, po czym wylała go i napełniła termos czystą wodą.

14-latkowie nie odpuścili i ponownie dokonali tego samego, dolewając tym razem do napoju większą ilość płynu dezynfekującego. Ostatecznie i szczęśliwie kobiecie nic się nie stało.

14-latkowie odpowiedzą przed sądem rodzinnym

Nauczycielka, która padła ofiarą niewybrednego żartu w porę została poinformowana o potencjalnym zagrożeniu. Późniejsze dochodzenie wykazało, że w składzie środka znajdował się alkohol etylowy i izopropylowy.

Po zebraniu materiału dowodowego funkcjonariusze określili 14-latkom czyn karalny w postaci narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Zobacz wideo Pościg ulicami Włocławka. Białe BMW, uciekając przed policją, przekraczało prędkość i jechało pod prąd
Więcej o: