Praga Północ. Tragiczny finał bójki pensjonariuszy domu opieki. 68-latkowi grozi dożywocie

68-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Białołęki w związku ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku bójki mężczyzna doprowadził do śmierci 75-letniego pensjonariusza domu opieki.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Pragi Północ. Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, kiedy to 75-latek został pobity przez kolegę, z którym od dłuższego czasu przebywał w domu opieki - informuje Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI.

Praga Północ. Odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za pobicie 75-latka jest o siedem lat młodszy mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu we krwi.

Oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków oraz analiza dokumentacji medycznej pozwoliły ustalić przebieg bójki i postawić 68-latkowi zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Najbliższe trzy miesiące 68-latek spędzi w tymczasowym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Lubuskie. Kierowca osobówki wyprzedzał inne samochody jadąc po chodniku
Więcej o: