Nagrano grafficiarzy na stacji metra Młynów, nikt nie reagował. Pomalowali jeden z wagonów

Grupa zamaskowanych wandali pomalowała pociąg na stacji metra Młynów w Warszawie - poinformował serwis nowawarszawa.pl. Wyjaśnieniem sprawy zajmie się Stołeczna Komenda Policji.

Serwis nowawarszawa.pl informuje, że do incydentu doszło w nocy z soboty na niedzielę około godziny 2. w nocy. Zamaskowani wandale pomalowali pociąg oraz stację metra Młynów, która została oddana do użytku w kwietniu 2020 r.

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

Warszawa. Grupa wandali pomalowała pociąg na stacji metra Młynów. Sprawą zajmie się policja

Serwis podaje, że na stacji nie było policji ani ochrony. Akcja wandali trwała zaledwie kilka minut. Na nagraniu umieszczonym w sieci widać jak kilka zamaskowanych osób maluje jeden z wagonów. W dewastowaniu stacji nie przeszkodził im żaden z obecnych na miejscu pasażerów. Od 2018 r., stacji metra w Warszawie nie patrolują już strażnicy ze Straży Ochrony Metra.

O incydencie na stacji metra została poinformowana Stołeczna Komenda Policji. Funkcjonariusze zajmą się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy. Oprócz nagrania zamieszczonego w internecie pomocny może okazać się również monitoring stacji metra.

Stacja Młynów jest częścią II linii metra w Warszawie. Młynów to jedna z trzech nowych stacji metra na Woli oddanych do użytku na początku bieżącego roku. Kolejny odcinek drugiej linii metra składa się z trzech stacji: Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Obecnie trwają prace nad wydłużeniem metra na Woli i Bemowie o stacje Ulrychów i Powstańców Śląskich.

Więcej o: