Rafał Trzaskowski zachęca do głosowania na projekty z budżetu obywatelskiego. Czas do 15 września

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zachęcił mieszkańców stolicy do udziału w głosowaniu na projekty, które zostaną zrealizowane ze środków budżetu obywatelskiego. Głosować można zarówno na działania ogólnomiejskie, jak i dzielnicowe.

Początek głosowania na inicjatywy w ramach budżetu obywatelskiego miał miejsce 1 września. Mieszkańcy będą mogli oddawać swoje głosy do wtorku, 15 września na podstronie Urzędu Miasta Warszawy.

Trzaskowski zachęca do głosowania. "Liczę na was"

Rafał Trzaskowski zamieścił na Twitterze krótki spot, w którym zachęcał mieszkańców do głosowania. - Kochani, to już ostatnie dni na wzięcie udziału w głosowaniu w 7. edycji budżetu obywatelskiego. Wystarczy naprawdę kilka chwil, żeby osobiście współdecydować o tym, jak zmieni się Warszawa czy wasze najbliższe sąsiedztwo - podkreślił.

Jak dodaje, sam oddał już głos nie tylko na projekty na terenie Ursynowa, gdzie sam mieszka, ale i dla całego miasta. - Nie ma wymówek, głosujemy i wspólnie zmieniamy Warszawę. Macie czas do 15 września, liczę na was - dodał Trzaskowski.

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Do wydania 83 mln złotych

W głosowaniu, które potrwa do 15 września, mieszkańcy będą mogli zagłosować na jeden z 15 projektów na poziomie dzielnicowym, a także 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. Wyniki zostaną opublikowane 30 września, natomiast realizacja wybranych działań rozpocznie się w 2021 roku.

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego i realizacja wybranych projektów wynika z przepisów ustawy o samorządzie gminnym. Na ten rok na wszystkie działania przeznaczono ponad 83 mln złotych.

W stolicy Polski odbyło się już sześć edycji budżetu obywatelskiego, na co wydano łącznie ponad 320 mln złotych. W ostatnich latach z tego tytułu wykonano między innymi tężnię solankową w parku im. Jana Pawła II na Ursynowie czy wielofunkcyjne boisko na Placu Baśniowym na Ochocie.

Zobacz wideo Krzysztof Śmiszek ocenia działania Rafała Trzaskowskiego
Więcej o: