Kolejna warszawska szkoła przechodzi na nauczanie zdalne. Powodem koronawirus

Zespół Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych Nr 1 w Warszawie poinformował, że od 4 do 11 września cała szkoła przechodzi na nauczanie zdalne. U dwóch uczniów wykryto zakażenie koronawirusem.

Wcześniej rzeczniczka warszawskiego ratusza potwierdziła, że u jednego z uczniów klasy pierwszej stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wówczas tylko jedna klasa wraz z wychowawcą pracowała w trybie zdalnym. Dwa dni później poinformowano, że cała szkoła przechodzi w tryb zdalny. COVID-19 stwierdzono u jeszcze jednego ucznia z innej klasy.

Dyrektor nie mógł skontaktować się z sanepidem. W trosce o bezpieczeństwo oraz zdrowie uczniów, a także w obawie o obecną sytuację epidemiologiczną, porozumiał się z burmistrzem w sprawie zamknięcia szkoły na jeden dzień

- powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Jak dodała, po podjęciu tej decyzji udało się skontaktować z sanepidem, który uznał, że do 12 września lekcje mają być prowadzone w trybie zdalnym.

Koronawirus w technikum przy Bełskiej

Na decyzję inspekcji sanitarnej ws. koronawirusa czeka też Technikum Ogrodnicze w Zespole Szkół numer 39 przy Bełskiej na Mokotowie.

Czekamy na decyzję sanepidu w sprawie organizacji pracy w szkole, w związku z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem jednego z nauczycieli. Decyzja miała być dzisiaj [sobota - przyp. red.], termin został przesunięty na jutro [niedziela - przyp. red.]

- napisała w komunikacie Doroty Nasierowskiej, dyrektorka szkoły. Jak dodała, postanowienie może dotyczyć przejścia od poniedziałku w tryb pracy zdalnej całej szkoły lub klas, które miały lekcje z tym nauczycielem.

Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania
Więcej o: