Epidemia koronawirusa. Ostatniej doby najwięcej zakażeń było na Mazowszu. W Warszawie padł rekord

W ciągu ostatniej doby w Warszawie przybyło 59 przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z komunikatu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Oznacza to rekord, jeśli chodzi o dzienny przyrost zakażeń w stolicy.

Ministerstwo Zdrowia przekazało w środę 2 września, że ostatnie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 595 osób na terenie całego kraju. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 20 Polaków. Od początku epidemii w Polsce ogólna liczba zakażonych wzrosła do 68 517, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi już 2 078. Wyleczonych zostało w sumie 47 865 osób. Najwięcej przypadków w ciągu doby odnotowano w województwie mazowieckim (133). Mazowsze jest obecnie na drugim miejscu pod względem ogólnej liczby zakażeń od początku epidemii (9 592 zakażeń), na czele jest województwo śląskie.

Koronawirus w Warszawie. Padł dobowy rekord liczby wykrytych zakażeń

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andruszkiewicz poinformował, że w czterech województwach istnieją ogniska weselne. Chodzi o mazowieckie, podkarpackie, łódzkie i świętokrzyskie

Z danych opublikowanych w dziennym komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej m. st. Warszawy wynika, że ostatniej doby (dane na godzinę 13) potwierdzono 59 nowych zakażeń koronawirusem. To rekord od początku epidemii. Wcześniej 55 przypadków w ciągu doby pojawiło się w maju, podobna liczba kilka razy padła w sierpniu, lecz do dziś ani razu nie była wyższa.

Zobacz wideo Sławomir Neumann był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (2.09)
Więcej o: