44-latek umawiał wizyty ze specjalistami i okradał przychodnie. Grozi mu 10 lat więzienia

10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który wykorzystywał nieuwagę pracowników przychodni i kradł sprzęt medyczny. 44-latek wpadł w ręce policji podczas zasadzki w jednej z placówek medycznych.

Jak podaje w komunikacie kom. Marta Sulowska, oficer prasowa komendy policji dla Woli i Bemowa, kilka dni temu funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zorganizowali zasadzkę w jednej z przychodni. Policjanci ustalili, że 44-letni mężczyzna kilka razy tego samego dnia umówił się na wizyty u różnych specjalistów. "Podczas wizyty w przychodni wykorzystywał nieuwagę pracowników i kradł sprzęt i materiały medyczne. Był to głównie sprzęt stomatologiczny o łącznej wartości niemalże 60 tysięcy złotych" - czytamy w komunikacie. 

Warszawa. Umawiał się na wizyty w przychodni i kradł sprzęt

Podczas zasadzki 44-latek akurat pakował sprzęt medyczny do torby. Do podobnych kradzieży dochodziło w Warszawie już wcześniej.

Zobacz wideo 44-latek umawiał wizyty ze specjalistami i okradał przychodnie. Policja zorganizowała zasadzkę

Następnie policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny. W lokalu znaleziono narzędzia i sprzęt medyczny, płyny medyczne i substancje psychotropowe (łącznie ponad 1400 tabletek). Jak wynika z ustaleń, 44-latek sprzedawał skradziony sprzęt na portalach społecznościowych za drobne kwoty. "W taki sposób z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów karnych, cztery dotyczące kradzieży, jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności" - podaje kom. Sulowska.

Więcej o: