Warszawa. Awaria metra. Pociąg utknął pomiędzy stacjami. Pasażerowie uwięzieni w środku składu

Przed południem doszło do awarii jednego z pociągów metra pierwszej linii. W wagonie uwięzieni zostali pasażerowie.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, pociąg utknął pomiędzy stacjami Politechnika i Centrum. - Około godziny 10 doszło do awarii składu. Pociąg zatrzymał się w tunelu. Staramy się ustalić, co jest przyczyną awarii - powiedziała portalowi rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Awaria pociągu w tunelu metra. Pasażerowie utknęli w wagonach

W środku uwięzieni zostali pasażerowie. Ich ewakuacja z tunelu nie była przewidziana. - To wiązałoby się z jeszcze większymi utrudnieniami, a ponadto byłoby niebezpieczne dla ewakuowanych osób. Staramy się jak najszybciej usunąć awarię - powiedziała dalej Bartoń.

Pociąg był stopniowo wycofany do stacji Politechnika. Według TVN24 skład został już przesunięty na stację, a pasażerowie zostali bezpiecznie wyprowadzeni z wagonów. Utrudnienia zostały zakończone.

Awarii uległ starszy rosyjski skład pociągu pierwszej linii metra. Z powodu zdarzenia komunikacja była utrudniona. Pociągi M1 kursowały w dwóch pętlach: Kabaty-Wilanowska oraz Młociny-Dworzec Gdański. Stacje metra: Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie, Politechnika, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał były wyłączone z ruchu. Zamiast nich uruchomiono zastępcze linie autobusowe.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?
Więcej o: